+ Yorum Gönder
 1. 1

 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: insanların yaşamak için seçtikleri yerler nelerdir

  insanların yaşamak için seçtikleri yerler nelerdir

  İnsanların yaşamak için seçtikleri yerlerin özellikleri


  İnsanlar eski zamanlarda tarım ile geçinebildiklerinden dolayı tarım yapılabilecek verimli alanlara yakın ve su kaynaklarına ulaşımın kolay olması gerekiyordu. Çok fazla taşıt olmadığından ötürü ulaşımın kolay olmasını tercih ederlerdi, mesela tren yollarına yakın olması gibi. İkinci sebep olarak iklim gösterilebilir, iklimin yaşama alanı için müsait olması gerekir, bu yüzden kutuplarda ve çöl iklimi olan yerlerde halen nüfus yoğunluğu diğerlerine nazaran azdır.

  Ticaret ve sanayinin çok gelişmiş olması önem arz ederdi. Günümüzde ise seçilen yerlerin özelliği olarak muhtemelen tek sebep var o da insanın karnının nerede doyduğuyla ilgili. Mesela istanbul’u ele alalım, eğer ulaşım büyük bir özellik olarak devam etseydi herhalde bu kadar insan istanbulda olmazdı. Tek sebep istanbulda iş bulmanın kolaylığı ne de olsa taşı toprağı altın!

  Günümüzde paranın ehemmiyeti çok fazla arttığından dolayı öncelik olarak nerede gereksinimlerini karşılayabileceği parayı kazanacağına göre tercih yapar. Bundan sonra ise gezilip görülecek yerlerden tutun da sağlık hizmetlerine ulaşım kolaylığı yer alır. 3. 3
  Ziyaretçi

  Cevap: insanların yaşamak için seçtikleri yerler nelerdir

  güzel cevap+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi